استقلال با 4 غایب و در حضور مدیرعامل تمرین كرد ...

استقلال كه خود را برای دیدار شنبه هفته آینده مقابل استیل‌آذین آماده می‌كند از ساعت 16 امروز در ورزشگاه دستگردی تمریناتش را پیگیری كرد.

در این تمرین محمد محمدی، فرهاد مجیدی و هاشم‌ بیك‌زاده غایب بودند ضمن آنكه مجید نامجو مطلق به دلیل شركت در مراسم هفتمین روز درگذشت یكی از اقوامش حضور نداشت.

* برخی بازیكنان استقلال مثل سیاوش اكبرپور، آرش برهانی، مهدی امیر آبادی و وحید طالب لو از مصاحبه‌هایی كه در برخی از روزنامه‌ها از آنها به چاپ رسیده بود، گلایه كرده و خطاب به خبرنگاران آن روزنامه اعتراض خود را نشان دادند. در این بین صمد مرفاوی معتقد بود در یكی از روزنامه‌ها مصاحبه‌ای از او به چاپ رسیده كه اصلا اطلاعی ندارد. 4 بازیكن دیگر استقلال معتقد هستند این مصاحبه‌ها صحت ندارد و آنها گفت‌وگویی با این روزنامه‌ها انجام ندادند.

* صمد مرفاوی در ابتدای تمرین تاكید خاصی بر نظم و انضباط داشت و از بازیكنان می‌خواست بلافاصله در زمین چمن حاضر شوند تا تمرین آغاز شود.

* خسرو حیدری و میلاد نوری در تمرین امروز با تاخیر حاضر شدند.

* غلامحسین مظلومی مدیر تیم استقلال مدارك سفر این تیم به عربستان را آماده كرده بود و از بازیكنان امضا می‌گرفت تا برای سفر به جده برای دیدار مقابل الاهلی پیگیر كارهایشان باشد.

* واعظ آشتیانی مدیرعامل استقلال نیم ساعت پس از آغاز تمرین در ورزشگاه دستگردی حاضر شد.

* در ابتدای تمرین بازیكنان زیر نظر سیامك رحیم‌پور به دویدن دور زمین پرداخته و سپس به بازی آقاوسط و فوتبال تاكتیكی روی آوردند.

* در اواخر تمرین بازیكنان به 3 دسته تقسیم شدند و كارهای بدنسازی انجام دادند.

* در دقایق پایانی تمرین صمد مرفاوی بازیكنان را دور هم جمع كرد و با آنها به صحبت پرداخت.

* استقلال صبح امروز نیز در سالن وزنه ورزشگاه دستگردی به كارهای بدنسازی پرداخته بود.


نوشته شده توسط كاوه در دوشنبه 28 دی 1388 و ساعت 10:17 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 مجیدی: شرمنده هواداران شدیم ...

 فرهاد مجیدی پس از پایان بازی با تراكتور سازی اظهار داشت: بازی خوبی انجام دادیم. هم آنها خوب بازی كردند هم ما ولی معتقدم شرمنده هواداران تیم استقلال شدیم.
وی ادامه داد: دست تك تك آنها را می‌بوسم كه اینگونه از ما حمایت كردند و باید در آینده محبت آنها را جبران كنیم.
كاپتیان تیم فوتبال استقلال در خصوص تساوی‌های مكرر این تیم گفت: نمی‌توانم حرف كارشناسی بزنم و این مسئله را باید اهالی فن نظر بدهند. من یك فوتبالیست هستم و نمی‌توانم خارج از حد خود صحبت كنم.
دیدار استقلال و تراكتورسازی با تساوی 2 بر 2 خاتمه یافت


نوشته شده توسط كاوه در جمعه 25 دی 1388 و ساعت 11:03 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 طالب‌لو: مسئولیت عدم پیروزی را برعهده می‌گیرم ...

وحید طالب‌لو در كنفرانس خبری پس از بازی خطاب به خبرنگاران گفت: زودتر از صمد مرفاوی به اینجا آمدم تا بگویم نتیجه این بازی را به گردن می‌گیرم. این نتیجه حق بازیكنان، كادر فنی و این همه هوادار نبود و قطعا شایسته پیروزی برابر تراكتورسازی بودیم.
طالب‌لو در ادامه افزود: مسئولیت این ناكامی را برعهده می‌گیرم و تاكید می‌كنم كه همه چیز تقصیر من بود. همه بچه‌ها زحمت كشیدند و هر چه در توانشان بود در این بازی گذاشتند. از همه هواداران واقعی استقلال تشكر می‌كنم و امیدوارم در بازی‌های آینده این ناكامی‌ها جبران شود.
وی در پاسخ به این سوال كه چرا در سه بازی تنها سه امتیاز كسب شده گفت: از خبرنگاران می‌خواهم عینك بدبینی را از چشمان خود بردارند و نسبت به استقلال خوش‌بین باشند. ما نیروی جدیدی گرفته‌ایم و برای بازی‌های آینده با تمام قوا رو به جلو حركت خواهیم كرد.


نوشته شده توسط كاوه در جمعه 25 دی 1388 و ساعت 11:02 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 عمران‌زاده: مرفاوی خیلی بدشانس است ...

حنیف عمران زاده پس از تساوی تیمش‌ مقابل تراكتور سازی اظهار داشت: بازی خوبی انجام دادیم و نیمه اول روی اتفاق گل دریافت كردیم ولی خوشبختانه توانستیم در همان نیمه اول گل مساوی را به ثمر برسانیم.
وی ادامه داد: ما در تمرینات روی نقطه ضعف تیم تراكتور سازی كار كرده و هم قسم شده بودیم كه به خاطر تماشاگران و صمد مرفاوی این مسابقه را ببریم؛ ولی باید بگویم صمد مرفاوی خیلی بدشانس است كه باز هم به نتیجه تساوی رسید.
عمران زاده در خصوص حضور تماشاگران تبریزی در ورزشگاه گفت: تماشاگران تیم استقلال از آنها بیشتر بودند و من دست تك تك آنها را می‌بوسم كه امروز به ورزشگاه آمدند.
دیدار استقلال و تراكتورسازی با تساوی 2 بر 2 خاتمه یافت.


نوشته شده توسط كاوه در جمعه 25 دی 1388 و ساعت 11:00 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 می توانستیم تراکتورسازی را شکست دهیم/ مانع پیشرفت عنایتی نمی شویم ...

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران با ابراز رضایت از عملکرد تیمش در مصاف با تراکتورسازی مدعی شد، آبی پوشان می توانستند این بازی را با پیروزی پشت سربگذارند

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران پس از تساوی 2 بر2 تیمش برابر تراکتورسازی تبریز با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: بازی خوبی را از هر دو تیم استقلال و تراکتورسازی شاهد بودیم. هر دو تیم بازی بسیار خوبی را به نمایش گذاشتند و از تمام توان خود برای پیروزی استفاده  کردند.

صمد مرفاوی ادامه داد: تیم ما موقعیت‌های زیادی داشت و می توانستیم با موقعیت‌هایی که داشتیم پیروزی را از آن خود کنیم. متاسفانه گل‌های بدی خوردیم و تا حدودی شرایط تیم ما سخت شد. اما اگر بازیکنان دقت بیشتری می کردند و شانس با ما یار بود می توانستیم پیروز این میدان باشیم.

سرمربی استقلال تهران درخصوص وضعیت رضا عنایتی و جدایی وی از استقلال گفت: رضا عنایتی به دنبال پیشرفت در فوتبالش است و ما نمی توانیم جلوی پیشرفت او را بگیریم. وی با مسئولان باشگاه صحبت کرده و خواستار جدایی شده است که درخواست او پذیرفته شده است.

مرفاوی با ابراز خرسندی از حضور تماشاگران تیم فوتبال استقلال در ورزشگاه آزادی گفت: از هواداران تشکر می کنم. آنها امروز مایه دلگرمی بازیکنان شدند و با حمایت‌های بی دریغ خود بازیکنان محبوبشان را یاری دادند. امیدوارم که این روند تا پایان فصل ادامه داشته باشد.

سرمربی تیم استقلال تهران همچنین در خصوص وجود حفره‌های خالی در  کناره‌های زمین این تیم گفت: ما باید برای جبران گل خورده و حتی زدن گل پیروزی مکررا به دروازه تراکتورسازی حمله می کردیم بنابراین اینکه فضاهای کناری زمین تا حدودی خالی می ماند، یک امر طبیعی بود چرا که ما یک فوتبال هجومی را در دستور کار خود قرار داده بودیم و می خواستیم با فوتبال هجومی به پیروزی برسیم.

صمد مرفاوی همچنین در خصوص حضور چند دقیقه‌ای مجتبی محبوب مجاز بازیکن تیم امید این باشگاه در زمین گفت: اینکه محبوب چند دقیقه در زمین بازی کند بستگی به شرایط تیم دارد و این ما هستیم که تصمیم می گیریم این بازیکن تا چه مدت در زمین حضور پیدا کند.

وی با دفاع از عملکرد وحید طالب لو گفت: وحید یکی از بهترین دروازه بان‌های ایران است و در خیلی از بازی‌ها به ما کمک کرده است. طبیعت فوتبال این است که یک بازیکن همیشه در اوج نیست و هر از گاهی افت می کند. وحید امروز مانند روزهای قبل بسیار خوب عمل نکرد اما من به عنوان سرمربی از وی راضی هستم.

سرمربی تیم استقلال تهران در پایان مجددا از هواداران تشکر کرد و از آنان خواست که در همه حال یار و یاور تیم خود باشند.


نوشته شده توسط كاوه در جمعه 25 دی 1388 و ساعت 11:00 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 حاشیه...................... ...

 

تشویق طالب‌لو و شعار علیه نصرتی

پس از واكنش دیدنی وحید طالب لو در یكی از صحنه ها هواداران استقلال به شدت وی را تشویق كردند. دروازه بان استقلال عملكرد خوبی در این دیدار نداشت.

*در یكی از دقایق بازی محمد نصرتی مصدوم شد و به روی زمین افتاد و هواداران استقلال نیز به شدت علیه این بازیكن شعار دادند.

* درحالی كه بازی در جریان بود در چند نوبت فراز كمالوند نصرتی را صدا زد تا كنار زمین بیاید؛ اما كاپیتان تراكتورسازی طفره رفت. 
در جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی ناصر شفق مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی، عزیزالله محمدی رئیس سازمان لیگ، افشین قطبی سرمربی تیم ملی ایران و مهدی تاج نایب رئیس فدراسیون فوتبال ایران حضور داشتند.

* پیش از آنکه تیم فوتبال استقلال گل تساوی را در نیمه اول به ثمر برساند تعدادی از تماشاگران منتسب به این تیم به بازیکنان تیم تراکتورسازی توهین کردند.

* بعد از گل زیبای مهرداد پولادی به تیم استقلال تهران هواداران این تیم شعار می دادند "وای به حالت واعظ اگر اس اس ببازه"!

* هواداران استقلال که از عملکرد تیم خود در نیمه اول به شدت ناراحت بودند سر پرنده ای را که هواداران تراکتورسازی با رنگ سرخ آن را رنگ آمیزی کرده بودند از بدن جدا کرده و به سمت پیست دو و میدانی پرتاب کردند.

* برخی از هواداران استقلال مزاحم عکاسانی که پشت دروازه این تیم نشسته بودند شدند.

* امیر میرشفیعیان، بازیکن تیم تراکتورسازی که در اواسط نیمه اول دچار آسیب دیدگی شده بود برای مداوای بیشتر با آمبولانس به بیمارستان انتقال یافت.

* هواداران تراکتورسازی در پایان مسابقه با وجود تساوی تیمشان بازیکنان و مربیان این تیم تبریزی را تشویق کردند.

* امیرحسین صادقی در پایان مسابقه با یکی از هواداران تیم فوتبال استقلال درگیری پیدا کرد

* تصاویر تلویزیون ثانیه هایی از بازی عقب‌تر است.
* در پی حركت غیر اخلاقی یكی از عكاسان به هواداران استقلال، علاقه‌مندان این تیم علیه تمامی عكاسان شعار داده و به سمت آنها سنگ پرتاب كردند.
*‌مهرداد پولادی كه سابقه حضور در استقلال را دارد پس از به ثمر رساندن گل برای تراكتورسازی، خوشحالی نكرد.
* هواداران تیم استقلال پس از دریافت گل و بازی دفاعی تراكتورسازی فراز كمالوند را به ضد فوتبال متهم كردند و علیه وی شعار دادند.
* سید مهدی سید صالحی مهاجم استقلال به دلیل سه اخطاره بودن این بازی را از دست داده و از جایگاه، این دیدار را تماشا می كند.
* در جریان بازی بالنی آبی رنگ در آسمان به پرواز در آمد كه این ابتكار هواداران استقلال جو ورزشگاه را تحت تاثیر قرار داد و حتی افكار بازیكنان نیز لحظاتی به جای بازی، به این بالن معطوف شد

در شرایطی كه امروز بیش از 85 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی حاضر شده بودند، یك ساعت پس از پایان این بازی ترافیك بسیار سنگینی در خیابان‌های در غربی ورزشگاه آزادی به وجود آمده است. این در شرایطی است كه حضور پلیس هم چندان چشمگیر نیست.

*یكی دیگر از نكات قابل توجه حضور تماشاگران در بیرون از ورزشگاه است كه آنها با پای پیاده به سمت مقاصد خود در حال حركت هستند. آنها حاضرند با قیمت چند برابر ماشین كرایه كنند اما غافلگیری تماشاگران برای حضورشان در ورزشگاه باعث شده كه وسایل نقلیه عمومی هم به اندازه كافی وجود نداشته باشد.

*جاسم كرار مهاجم عراقی تراكتورسازی كه فرصتی برای حضور در بازی امروز پیدا نكرده بود، دقایقی پس از پایان بازی و به تنهایی در حالی كه چمدان در دستش بود عازم هتل المپیك شد، این در حالی است كه سایر بازیكنان تراكتورسازی با اتوبوس خود را به این هتل رساندند. مشخص نیست كه آیا او از عدم حضورش در تركیب ناراحت بوده یا اینكه به خاطر ترافیك جلوی در ورزشگاه ترجیح داده با پای پیاده مسافت ورزشگاه تا هتل را طی كند.

*دقایقی پس از پایان بازی تعدادی از تماشاگران استقلال در ورزشگاه آزادی ماندند و شعارهایی را علیه صمد مرفاوی سر دادند.

*یكی دیگر از نكاتی كه به اتفاقی تكراری در ورزشگاه آزادی تبدیل شده این است كه خبرنگاران حاضر در ورزشگاه مجالی برای گفت‌وگو با بازیكنان پیدا نمی‌كنند. در حالی كه در گذشته رسم بر این بود كه پس از پایان بازی خبرنگاران در پله‌های پایین زمین بازی با بازیكنان گفت‌وگو می‌كردند اما هفته‌ها است كه به خبرنگاران چنین اجازه‌ای داده نمی‌شود و ماموران از آن‌ها می‌خواهند كه در میكسدزون با بازیكنان گفت‌وگو كنند؛ اما زمانی كه سرمربیان دو تیم در محل نشست مطبوعاتی حاضر می‌شوند بازیكنان دو تیم هم سوار بر اتوبوس می‌شوند تا به محل اقامت‌شان عزیمت كنند. این ناهماهنگی باعث ناراحتی خبرنگاران حاضر در ورزشگاه آزادی شده به طوری كه آنها امروز این مسئله را با رییس سازمان لیگ در میان گذاشتند و او به خبرنگاران قول داد تا این مشكل در هفته‌های آتی برطرف شود.

*پس از دریافت گل استقلال تعدادی از هواداران آبی شعارهایی را علیه وحید طالب‌لو دروازه‌بان استقلال سر دادند.

* برخی از تماشاگران شعارهایی را علیه امیررضا واعظ آشتیانی مدیرعامل باشگاه استقلال سر دادند.

*تماشاگران استقلال از اختصاص بیش از 10 درصد ظرفیت ورزشگاه آزادی به هواداران تراكتورسازی تبریز انتقاد داشتند و همچنین این موضوع در جایگاه خبرنگاران نیز به یكی از موضوعات مورد بحث تبدیل شده بود.

عزیزمحمدی رییس سازمان لیگ به خبرنگاران در این رابطه گفت: ما اعلام كردیم كه 10 درصد به هواداران تراكتورسازی تعلق می‌گیرد، این تعداد تماشاگر حضور پیدا كرد، اگر می‌گفتیم بیش از 10 درصد ورزشگاه آزادی از آن هواداران تراكتورسازی خواهد بود معلوم نبود چه میزان هوادار در ورزشگاه آزادی حضور پیدا كند.


نوشته شده توسط كاوه در جمعه 25 دی 1388 و ساعت 10:58 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 استقلال در تهران مقابل تراكتورسازی متوقف شد ...

 

دیدار تیم های استقلال و تراكتورسازی از ساعت 15:15 در ورزشگاه آزادی با حضور بیش از 80 هزار تماشاگر آغاز شد.
بازی با هیجان خاصی آغاز شد و در همان بدو بازی توپی به تیرك دروازه استقلال برخورد كرد تا مسابقه از همان دقایق ابتدایی جذاب باشد.
پس از حملات گاه و بیگاه دو تیم در دقیقه 31 مهرداد پولادی با استفاده از ضربه ایستگاهی توانست دروازه استقلال را باز كند.
بعد از این گل استقلالی ها به حملات خود افزودند تا سرانجام در دقیقه 41 فرهاد مجیدی توانست گل تساوی را به ثمر برساند.
بازی در نیمه دوم با همان شور و حال آغاز شد و این تراكتوری ها بودند كه در دقیقه 49 بازی توسط مصطفی اكرامی به گل دوم رسیدند.
شاگردان صمد مرفاوی كه نمی خواستند بازنده این بازی باشند، بر حملات خود افزودند و سرانجام در دقیقه 69 حنیف عمران زاده گل تساوی آبی پوشان را به ثمر رساند.
بعد از این گل دو تیم تلاش های خود را برای تغییر نتیجه انجام دادند اما فایده ای نداشت.
قضاوت این مسابقه بر عهده مسعود مرادی بود. وی از استقلال به پژمان منتظری و از تراكتورسازی به محمد نصرتی كارت زرد نشان داد.
استقلال با این تساوی 34 و تراكتورسازی 33 امتیازی شدند.

بازیكنان استقلال:
وحید طالب لو، پژمان منتظری، امیرحسین صادقی، حنیف عمران زاده، خسرو حیدری، هاشم بیك زاده(83- مهید امیرآبادی)، حسین كاظمی، امید رضا روانخواه(59- آرش برهانی)، جانواریو، سایوش اكبرپور(83- مجتبی محبوب مجاز) و فرهاد مجیدی
سرمربی: صمد مرفاوی


بازیكنان تراكتورسازی:
مهدی ثابتی، محمد نصرتی، امیر رضا میرشفیعیان(39- الو ترائوره)، مصطفی اكرامی، مجتبی ترشیز، مهدی كیانی، علیرضا جلیلی(74- زعفرانی)، مهرداد پولادی، محمد ابراهیمی، فرهاد خیرخواه و امیر محبی(45- مسعود ابراهیم زاده)
سرمربی: فراز كمالوند


نوشته شده توسط كاوه در جمعه 25 دی 1388 و ساعت 10:56 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 هواداران تراکتورسازی در راه تهران ، جمعه به آزادی بیائید ...
ما - بازیکنان تیم استقلال - برای پاک کردن خاطرات تلخ لیدرهای اخراجی در روز بازی با سایپا از شما می خواهیم که با حضور پرشمار در بازی روز جمعه یار و یاورمان باشید . معتقدیم روز جمعه با حضور پرشمار شما می توانیم در زمین و روی سکوها با نهایت احترام تیم تراکتورسازی را شکست دهیم .
 بازیکنان تیم استقلال در آستانه مسابقه روز جمعه این تیم مقابل تراکتورسازی تبریز از هواداران خود درخواست کردند که روز جمعه با توجه به حضور انبوه هواداران تبریزی و سفر آنها به تهران ، به یاری استقلال – پرطرفدارترین باشگاه آسیایی از نگاه هواداران – بشتابند . در این اطلاعیه آمده است :

 1 – حمایت از تیم محبوبتان در روزهای پیروزی و صدرنشینی بدیهی به نظر می رسد اما از هواداران واقعی و متشخص استقلالی انتظار می رود که به مانند همیشه در روزهای حساس و سخت بیش از گذشته به یاری بازیکنان تیم محبوبشان بشتابند .

 2- از تبریز خبر می رسد که خیل عظیم هواداران تیم تراکتورسازی در غالب کاروانها و گروههای مختلف در حال سفر به تهران هستند . اگر چه می بایست بر اساس آئین نامه ها و قوانین سازمان لیگ برتر فقط 10 درصد ظرفیت ورزشگاه آزادی به هواداران این تیم تعلق بگیرد اما پیش بینی می شود با توجه به حضور چشمگیر هواداران این تیم در بازی مقابل تیم پرسپولیس در ورزشگاه آزادی کمی بیش از ظرفیت قانونی برای هواداران این تیم در نظر گرفته شود .
 
 3 - از سوی دیگر با توجه به رفتارهای مشکوک لیدرهای اخراجی کانون هواداران باشگاه استقلال در یکشنبه گذشته و اهانت این عده قلیل به بازیکنان استقلال از همان دقایق ابتدایی مسابقه مقابل سایپا ، از هواداران واقعی ، پرشمار و متعصب استقلالی می خواهیم که با حضور پرشور و پرتعداد خود در بازی مقابل تراکتورسازی تبریز در روز جمعه یکبار دیگر ثابت کنند که عشق به تیم استقلال و 65 سال تاریخ این باشگاه بازیچه دست عده ای مواجب بگیر و انحصارطلب نخواهد شد .

 4- همچنین از کلیه هواداران تقاضا می کنیم روز جمعه فقط با تشویق نام « استقلال » و نه حتی ما بازیکنان پاسخ محکمی به حاشیه سازان و بدخواهان بدهند.

 5 – متاسفانه در روزهای گذشته عده ای از اشخاص تلاش داشته اند در مصاحبه های مختلف شعارهای عده ای از لیدرهای اخراجی را تحت عنوان صدای « هواداران » استقلال نشان دهند . آنها تا آنجا پیش رفته اند که می خواهند با ترفندهای مختلف به نوعی وانمود کنند که بازیکنان و مدیریت باشگاه استقلال ، هواداران را پولکی خطاب کرده اند اما این دروغ ها و تهمت های بزرگ را ما بی پاسخ می گذاریم چرا که دست این عده از افراد معلوم الحال برای همگان رو شده است .
============================================================
 
جمعه همه با هم استادیوم ازادی را ابی پوش میکنیم
 
هر که جمعه به استادیوم نیاد استقلالی نیست
 
استقلال اول بشی اخر بشی دوست داریم
 
کاری به نتایج ضعیف اس اس نداشته باشید
 
عشق است استقلال
 
=====================================================
 
استقلال عشق اراکه                                   دلم براش هلاکه
 
                           ما که از اراک داریم میایم
 
                               تهرانیا یادتون نره 
 
                             به امید برد استقلال    

نوشته شده توسط كاوه در پنجشنبه 24 دی 1388 و ساعت 02:50 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 فرار استقلال از شکست خانگی در ثانیه‌های پایانی ...

تیم فوتبال استقلال در شرایطی در ثانیه های پایانی وقت اضافه از شکست برابر سایپا فرار کرد که هواداران این تیم از همان دقایق ابتدایی تا پایان بازی شعارهای متنوع و البته مشکوکی را علیه بازیکنان ، سرمربی و مدیرعامل باشگاه سردادند.

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه رقابتهای فوتبال لیگ برتر در هفته بیست و دوم از ساعت 15 امروز (یکشنبه) تیم های فوتبال استقلال و سایپا به قضاوت یدالله جهانبازی و در حضور کمتر از 10 هزار تماشاگر به مصاف هم رفتند که دو تیم در پایان به تساوی یک بر یک دست یافتند.

در این دیدار ابتدا تیم فوتبال سایپا در دقیقه 23 توسط رضا خالقی فر به گل برتری دست یافت و با وجود حملا جسته و گریخته استقلال توانست این گل را تا ثانیه های پایانی بازی (دقیقه 94) حفط کند اما در این دقیقه و در حالی که وقت اضافی نیز به پایان رسیده بود استقلال توسط حنیف عمران زاده به گل تساوی دست یافت تا از یک شکست خانگی فرار کند.

نکته قابل توجه و البته مشکوک در این دیدار شعارهای متنوع و مختلفی بود که از همان دقایق ابتدایی علیه صمد مرفاوی ، امیررضا واعظی آشتیانی و برخی بازیکنان استقلال توسط هواداران داده می شد. حتی در برخی دقایق این دیدار دو تماشاگران مستقر در دو سمت ورزشگاه به طور هماهنگ و در دو دسته علیه آشتیانی شعار می دادند.

این اتفاق در طول 90 دقیقه ادامه داشت و هواداران ناراضی استقلال خواستار کناره گیری امیررضا واعظ آشتیانی از مدیرعاملی این باشگاه شدند.

استقلال با این تساوی 32 امتیازی شد و در رده ششم قرار گرفت . سایپا نیز با 30 امتیاز در رده دهم قرار دارد

===========================

مرفاوی:
می‌توانستیم مقابل سایپا پیروز شویم

حالی كه بیست و دو هفته از رقابت‌های لیگ برتر گذشته صمد مرفاوی از هواداران استقلال خواست كه در مقابل عملكرد بازیكنان این تیم صبور باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صمد مرفاوی در پایان بازی با سایپا در جمع خبرنگاران گفت: بازی خوبی بود و هر دو تیم توانستند موقعیت‌هایی را ایجاد كنند اما با توجه به گلی كه خوردیم روند بازی عضو شد. تا پیش از گل ما بر زمین و همه چیز مسلط بودیم اما پس از گل سایپا با دفاعی بسته و منسجمی كه داشت، اجازه نفوذ ندادند. طبیعی بود كه پس از گل سایپا به دفاع بسته روی بیاورد.

وی افزود: با این حال ما موقعیت‌هایی را به دست آوردیم اما فكر می‌كنم به دلیل اینكه بازیكنان تمركزشان را از دست داده بودند، نتوانستیم از این موقعیت‌های استفاده كنیم. در نهایت در دقایق آخر گل مساوی را وارد دروازه سایپا كردیم با این حال فكر می‌كنم می‌توانستیم در این بازی پیروز شویم.

خبرنگاری پرسید در این بازی تماشاگران علیه همه شعاردادند به غیر از شما، كه مرفاوی گفت: مردم لطف دارند اما فكر می‌كنم آنها باید كمی صبور باشند و تا آخرین لحظه تیم‌شان را تشویق كنند. آنها باید زمانی كه تیم زود گل می‌خورد مقاوم باشند تا تیم بتواند با تمركز بیشتری بازی كند.

خبرنگاری گفت: فكر می‌كنید چه اتفاقی افتاده كه در بازی استقلال و سایپا سه هزار نفر به ورزشگاه می‌آیند كه مرفاوی گفت: نمی‌دانم. از من سوال‌هایی درباره مسائل فنی بپرسید. آن خبرنگار گفت: آیا فكر نمی‌كنید این استقبال كم از بازی استقلال ریشه در مسائل فنی تیم شما دارد؟ كه مرفاوی گفت: اگر سوال‌تان فنی باشد به آن جواب می‌دهم.

وی در پایان درباره داوری گفت: داوری بد نبود.


نوشته شده توسط كاوه در یکشنبه 20 دی 1388 و ساعت 06:18 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 مرفاوی : آینده استقلال روشن است ...
 

در آستانه آغاز مجدد مسابقات فوتبال لیگ  برتر و در ادامه راه مسابقات استقلال این بار شاگردان عبدالصمدمرفاوی روز یكشنبه آینده میزبان سایپا كرج باشند. بر آن شدیم با مرفاوی سرمربی استقلال در خصوص وضعیت تیمش گفت‌وشنودی داشته باشیم.

در مدت تعطیلی از تمرینات و آماده‌سازی استقلال بگویید؟

تمرینات خوب و منظمی را پشت‌سر گذاشته‌ایم هرچند برخی از مهره‌ها را به صورت كامل در اختیار نداشتیم ولی خب تمرینات و آماده‌سازی كاملی را انجام دادیم كه با اضافه‌شدن چند مهره ملی‌پوش و محرومان استقلال وضعیت تیم بهتر شده و تلاش می‌كنیم با استقلال كامل قدم به مسابقات لیگ برتر بگذاریم.

در آستانه دیدار برابر  سایپا قراردارید، در خصوص این دیدار صحبت كنید؟

سایپا تیم خوب و متحول شده‌ای است، به نظر من استقلال بازی سختی پیش رو دارد. ما هرچند از نقاط ضعف و قوت سایپا شناخت داریم ولی مطمئن هستم با گذشت بیست هفته از بازی‌ها، سایپا و یا هر حریف دیگری از استقلال شناخت دارد. سایپا تیم خوب و پرقدرتی است ولی ما چاره‌ای جز شكست سایپا و سایر حریفان نداریم. بنابراین ما حتما باید سایپا را شكست دهیم و در ادامه راه لیگ به قهرمانی استقلال همچنان امیدوار باشیم.

یعنی با توجه به اختلاف امتیازها هنوز به قهرمانی استقلال امیدوار هستید؟

بله، چرا كه امیدوار نباشیم خیلی بازی‌ها مقابل خود داریم و تیم‌ها به همدیگر امتیاز می‌دهند. ما با بازی‌های خوب و قدرتمند می‌توانیم هم به قهرمانی امیدوار باشیم و هم دل هواداران استقلال را شاد كنیم. اما این را بگویم شانس هم در قضیه قهرمانی استقلال دخیل است. ما اگر مقداری از چاشنی شانس استفاده كنیم آن وقت مطمئن باشید قهرمانی استقلال دور از دسترس نخواهد بود.

قضیه جدایی مربیان آلمانی از استقلال چیست و چه كسانی را جایگزین این دو مربی در نظر دارید؟

مربیان آلمانی مشكل داشتند، مشكل آنان بیماری و خانوادگی بوده است كه خواستار جدایی و بازگشت به كشورشان را شدند و مدیریت باشگاه هم با حسن نیت و اخلاق نیكو خواسته آنان را اجابت كرد. همانگونه كه بارها اعلام شده است نظم و انضباط ، اخلاق ، گذشت و جوانمردی در استقلال شرط اول است.مدیریت استقلال با خواسته دو مربی آلمانی موافقت كردند و در مورد جایگزین این دو مربی فعلا نام‌هایی مطرح است كه هیچ كدامشان مدنظر ما نیستند. ما به دنبال استخدام دو مربی هستیم اما نام آنان پس از مذاكره و توافق اعلام خواهد شد.

نظرتان در خصوص بازگشت سه بازیكن محروم و نحوه استفاده از وجود آنان در تركیب استقلال چیست؟

با این سه بازیكن و تمامی بازیكنان استقلال صحبت‌های لازم را انجام داده‌ام.از همه چیز بالاتر برای استقلال عملكرد اخلاقی و بازی جوانمردانه و قدرتمندانه است و اعتقاد داریم شرط اول تیم نظم، انضباط و اخلاق است.

از دانش فنی آقای مرتضی محصص  استفاده خواهید كرد؟

بله ، آقای محصص فردی با دانش بالا و بزرگ ما استقلالی‌ها ست و هر كمكی از دست‌‌شان بر بیاید از ما دریغ نمی‌كنند.

آینده استقلال را چگونه باید ببینیم؟

آینده استقلال روشن است. استقلال و خانواده استقلال به قدری بزرگ است كه نباید در خصوص آینده استقلال احساس نگرانی كرد.

با هواداران استقلال صحبت خاصی ندارید؟

استقلال با هواداران و عشق هواداران زنده است. ما تمامی سعی و تلاش‌مان را به كار می‌بریم كه هواداران را همیشه راضی و خشنود راهی منازل‌شان كنیم. هواداران باید صبور باشند و همواره استقلال را تشویق كنند و مطمئن باشند كه نتیجه هر دیدار در پایان بازی و با به صدا در آمدن سوت قاضی میدان مشخص می‌شود. بنابراین به هواداران توصیه می‌كنم صبوری كنند و انشاا... در پایان كار از عملكرد استقلال راضی خواهند بود.

سوأل بسیار است و مجال اندك، اگر حرف خاص و ناگفته‌ای دارید بفرمایید؟

حرف خاصی ندارم باید بپذیریم كه ما در جهت شادی هواداران و رضایت مدیران سعی می‌كنیم همواره در مقابل حریفان با بازی‌های قدرتمندانه و جوانمردانه فوتبال زیبا ارائه می‌دهیم و انشاا... كه شما استقلالی‌ها و هواداران از عملكرد استقلال راضی خواهند بود.

==================================================================

هافبك پرویی استقلال به تهران بازگشت.

پائولو رینالدو هافبك پرویی استقلال كه برای گذراندن تعطیلات سال نو به كشورش سفر كرده بود، صبح امروز به تهران بازگشت و در تمرین عصر امروز آبی پوشان نیز حضور یافت.

رینالدو در فرصت یك هفته ای سفر به لیما (پایتخت پرو) امور اداری مربوط به تعویض كارت ملی خود را نیز انجام داد تا پرونده ی وی برای همراهی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا كامل شود


نوشته شده توسط كاوه در پنجشنبه 17 دی 1388 و ساعت 10:10 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 اشك های روته‌مولر در جمع بازیكنان ...

اریش روته‌مولر با حضور در جمع بازیكنان از آنان خداحافظی كرد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، اریش روته‌مولر آلمانی پس از امضای تفاهم‌نامه فسخ قرارداد خود با باشگاه استقلال در جمع بازیكنان حضور یافت و با آنان صحبت كرد.

روته مولر در حالی كه بغض گلوی وی را می‌فشرد خطاب به بازیكنان گفت: روزهای بسیار خوبی را در كنار شما سپری كردم و از تك‌تك شما خاطرات بسیار خوبی دارم. من معتقدم این بهترین تیم رقابت‌هاست هرچند كه در چند هفته آخر نتایج خلاف این را نشان بدهد.

وی سپس برای همه استقلالی‌ها آرزوی موفقیت كرد و در حالی كه تك‌تك آنان را در آغوش می‌گرفت گریست.

روته مولر بامداد فردا عازم كشورش می شود.


نوشته شده توسط كاوه در پنجشنبه 17 دی 1388 و ساعت 10:09 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 فهرست ارسالی استقلال به AFC ...

 

فهرست ارسالی استقلال به AFC

فهرست اولیه تیم فوتبال استقلال به كنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی باشگاه استقلال، اسامی بازیكنان معرفی شده به AFC بر اساس شماره پیراهن آنها به شرح زیر است:

1- طالب‌لو

2- خسروحیدری

3-مهدی امیرآبادی

4-حسین كاظمی

5-بیژن كوشكی

6-هادی شكوری

7-فرهاد مجیدی

8-مجتبی‌جباری

9-آرش برهانی

10-سیاوش‌اكبرپور

11-غلامرضا عنایتی

12-سید محمد‌مهدی ‌سیدصالحی

13-محسن‌یوسفی

14-كیانوش رحمتی

15-حنیف‌عمران‌زاده

16-هاشم بیك‌زاده

18-مهرشاد‌مومنی

19-مهران‌نورافكن

20-محمد محمدی

21-میلاد نوری

22-امیرحسین‌صادقی

23-امیدرضا‌روانخواه

25-مجتبی محبوب‌مجاز

27-یعقوب كریمی

28-پائولو رینالدو كروزادو

31-ایمان صادقی

33- پژمان منتظری

37-فابیو جانوآریو

به این ترتیب استقلال 28 بازیكن به كنفدراسیون فوتبال‌ آسیا معرفی كرده است اما در دو هفته آینده امكان هر گونه تغییر و یا اضافه كردن نفرات جدید (دو بازیكن) به این فهرست وجود دارد.

 


نوشته شده توسط كاوه در پنجشنبه 17 دی 1388 و ساعت 10:04 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 رضا عنایتی از امروز در تمرینات استقلال شركت می‌كند. ...
 

رضا عنایتی از امروز در تمرینات استقلال شركت می‌كند.

به  گزارش روابط عمومی باشگاه استقلال، رضا عنایتی پس از دیدار با مدیرعامل باشگاه استقلال و گفتگو با وی اجازه حضور در تمرینات تیم استقلال را كسب كرد.

قرار است عنایتی از امروز در تمرینات آبی‌پوشان حضور یابد اما شرایط او مانند اكبرپور و كاظمی خواهد بود و به میدان رفتن وی منوط به رضایت كادرفنی و كسب مجوز حضور در مسابقه خواهد بود.

 


نوشته شده توسط كاوه در پنجشنبه 17 دی 1388 و ساعت 11:09 ق.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 تساوی استقلال برابر تیم امید ...
 

تیم فوتبال استقلال عصر دیروز در یك دیدار دوستانه برابر تیم امید ایران به تساوی یك یك رسید.

در این بازی كه در كمپ تیم‌های ملی برگزار شد استقلال ابتدا با گل فابیو‌جانوآریو در دقیقه 70 از حریف خود پیش افتاد اما ابوالحسنی بازیكن تیم امید كمتر از 10دقیقه بعد  مسابقه را به تساوی كشاند.

پاس گل جانوآریو را مجتبی محبوب‌مجاز از جناح چپ ارسال كرد و فابیو پس از كنترل توپ با سینه با ضربه‌ای دقیق به زاویه مخالف دروازه تیم امید ایران را گشود.

در حاشیه

*با اینكه قرار بود بازی پشت درهای بسته انجام گیرد، بیش از 300نفر از نزدیك شاهد این مسابقه تداركاتی بودند.

*كلیه اعضای تیم استیل‌آذین كه اردوی آماده‌سازی خود را در كمپ تیم ملی برگزار كردند دیروز به همراه مربیان خود به تماشای بازی استقلال و امید ایران نشستند.

*علی كفاشیان، رئیس و مهدی محمد‌نبی، دبیر كل فدراسیون فوتبال اواسط نیمه اول وارد كمپ تیم ملی شدند و از نزدیك شاهد مسابقه استقلال و تیم امید بودند.

*سیاوش اكبرپور و حسین كاظمی كه با رأی شورای استیناف باشگاه استقلال اجازه حضور در تمرینات را پیدا كرده‌اند دیروز خود را به مربیان استقلال معرفی كردند و با نظر مرفاوی 40دقیقه دور زمین دویدند.

*مرتضی محصص عضو كمیته‌فنی باشگاه استقلال و فریدون معینی رئیس كمیته آموزش فدراسیون فوتبال نیز برای تماشای این مسابقه به آكادمی تیم ملی آمدند.

*امیرحسین صادقی و فرهاد مجیدی به دلیل بیماری در این مسابقه استقلال را همراهی نكردند.

*علیرضا واحدی نیكبخت، بازیكن تیم استیل‌آذین دقایقی با سیاوش‌اكبرپور و حسین كاظمی صحبت كرد.

*در تمام طول مسابقه غلامحسین پیروانی، سرمربی تیم امید به بازیكنانش تأكید داشت احترام بازیكنان استقلال را داشته باشند و پس از هر برخورد از استقلالی‌ها دلجویی كنند.

*سیدهادی طباطبایی،‌مربی دروازه‌بانان تیم امید و دروازه‌بان اسبق استقلال پس از پایان مسابقه در جمع استقلالی‌ها حاضر شد و دقایقی با عبدالصمد مرفاوی و بهزاد غلامپور صبحت كرد.

*محسن یوسفی كه دوران مصدومیت را پشت سر گذاشته در حاشیه بازی زیرنظر امین نوروزی به تمرینات ویژه پرداخت.

*هادی شكوری در دقایق پایانی مسابقه با دریافت دومین كارت زرد از زمین مسابقه اخراج شد. اما با وجود دوستانه بودن بازی مرفاوی ترجیح داد تیمش را در شرایط ده نفره محك بزند و كسی را جایگزین او نكرد.


نوشته شده توسط كاوه در سه شنبه 15 دی 1388 و ساعت 12:09 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 رأی كمیته استیناف باشگاه استقلال ...
 

سیاوش اكبرپور و حسین کاظمی با تجدیدنظر شورای استیناف مجدداً می‌توانند در تمرینات تیم استقلال شركت كنند.

شورای استیناف باشگاه استقلال صبح امروز در محل این باشگاه تشكیل جلسه داد. در این جلسه كه پیرامون درخواست استیناف حسین كاظمی، سیاوش اكبرپور و غلامرضا عنایتی تشكیل شد با ابراز تأسف و درخواست تخفیف و تجدید نظر این سه بازیكن پیرامون مسائل انضباطی مختلف همراه بود. در پایان این جلسه كه واعظی آشتیانی، مدیرعامل باشگاه استقلال نیز حضور داشت، شورای استیناف بدون حضور بازیكنان به شور نشست.

پیرو احكام كمیته انضباطی باشگاه در مورد این سه بازیكن (مبنی بر  محرومیت از تمرینات گروهی با تیم استقلال، هشت جلسه محرومیت از حضور در مسابقات رسمی در رقابت‌های لیگ برتر و هر كدام مبلغ یكصد میلیون ریال جریمه نقدی) شورای استیناف تجدید نظر خود را به این شرح اعلام كرد:

1- حسین كاظمی: تعلیق حكم محرومیت از تمرینات و حضور مجدد ایشان در جلسات تمرینی تیم استقلال، همچنین تجدید نظر درباره كاهش محرومیت ایشان درباره مسابقات رسمی در لیگ برتر به میزان رضایت كادرفنی این تیم از نحوه تمرینات این بازیكن بستگی دارد.

2- سیاوش‌اكبرپور: تعلیق حكم محرومیت از تمرینات و حضور مجدد ایشان در جلسات تمرینی تیم استقلال، همچنین تجدید نظر درباره كاهش محرومیت ایشان درباره مسابقات رسمی در لیگ برتر به میزان رضایت كادرفنی این تیم از نحوه تمرینات این بازیكن بستگی دارد.

3- رضاعنایتی: با توجه به چند مورد مصاحبه‌های حاشیه‌ساز ایشان در رسانه‌های مختلف و تكذیب یكی از مصاحبه‌ها با یكی از خبرگزاری‌ها توسط ایشان در جلسه شورای استیناف، قرار شد طی روزهای آینده باشگاه استقلال به صورت مكتوب با خبرگزاری مورد نظر صحت و سقم اظهارات رضاعنایتی در جلسه امروز شورای استیناف را بررسی نماید. بدیهی است كه تصمیم شورای استیناف درباره ایشان پس از بررسی‌های لازم اعلام می‌گردد.

همچنین لازم به یادآوری است كه تغییری در حكم جریمه نقدی این سه بازیكن صورت نگرفته است.


نوشته شده توسط كاوه در دوشنبه 14 دی 1388 و ساعت 02:08 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 نوشته های پیشین
+ میداودی به تمرینات استقلال بازگشت
+ پیروزی استقلال در شهرآورد ‌٧٠ تهران
+ استقلالی ها راهی مدینه شدند/ اهانت گزارشگر تلویزیون عربستان
+ مظلومی: بازیکنان مقابل النصر به ‌وظایفشان خوب عمل نکردند
+ استقلال بازی برده را با باخت عوض کرد
+ نوروزی و مصدومان استقلال
+ خبرهایی از استقلال در ریاض
+ برنامه سفر استقلال به عربستان
+ سومین تساوی پیاپی استقلال مقابل سایپا/مظلومی : از هواداران عذرخواهی میکنم !
+ گزارش تمرین امروز استقلال
+ جهانبازی قاضی جدید استقلال-سایپا
+ برنامه بازی‌های استقلال در سال 90
+ مظلومی: نمی‌توانم با جباری كار كنم
+ استقلال برابر مس كرمان متوقف شد
+ مظلومی: جباری باید در همان روزنامه‌ عذرخواهی کند

صفحات :
1 2